social imagesocial imagesocial image
  • ПОВТОРНО ВО ПРВАТА ЛИГА - Брегалница таму каде што и е местото!

  • ФК БРЕГАЛНИЦА НИЗ ИСТОРИЈАТА -
    клуб со традиција од 100 години!


НАЈНОВИ ВЕСТИ

Последен натпревар

 Воска -
БРЕГАЛНИЦА

2 - 0

Види извештај
Следен натпревар
 БРЕГАЛНИЦА  - Струга ТЛ
17.септември (15 ч.)

ВИДЕO


ТАБЕЛА

Поз.ЕкипаБ
1АП Брера - Струмица13
2Шкендија - Тетово13
3БРЕГАЛНИЦА - Штип9
4Шкупи - Скопје9
5Силекс - Кратово9
6Воска спорт - Охрид7
7Работнички - Скопје7
8Тиквеш - Кавадарци7
9Струга ТЛ - Струга6
10Македонија ЃП - Скопје5
11Вардар - Скопје4
12Гостивар - Гостивар3

ГАЛЕРИЈА


ГЕНЕРАЛЕН СПОНЗОР


СПОНЗОРИ