СИТЕ ВЕСТИ

Продолжена соработката со Марјан Алтипармаковски

Пред утрешниот почеток на подготовките за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, продолжена е и соработката со офанзивецот Марјан Алтипармаковски.

Прочитај повеќе

Брегалница потпиша договор со Илчо Ѓорѓиоски за соработка на уште три години!

Раководството на ФК Брегалница и актуелниот шеф на стручниот штаб, Илчо Ѓорѓиоски ја продолжија меѓусебната соработка и во следните три години, до јуни 2025 година!

Прочитај повеќе

„Сините“ на 23. јуни стартуваат со летните подготовки!

​Фудбалерите на Брегалница летните подготовки за стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига ги почнуваат во четврток (23. јуни).

Прочитај повеќе

Никола Тонев: Со трпение и напорна работа Брегалница ќе биде ГОЛЕМ КЛУБ, а не клуб за шеми, манипулации и крадење!

ФК Брегалница полека го завршува летниот одмор подготвувајќи се за новиот старт на активностите пред новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Ѓорѓиев од Борец е првото засилување за Брегалница!

Еден од најдобрите фудбалери на велешки Борец, Ѓорѓи Ѓорѓиев е првото засилување на Брегалница за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе