СИТЕ ВЕСТИ

Од денеска подготовките продолжуваат во Пехчево (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница под водство на шефот на стручниот штаб, Илчо Ѓорѓиоски, од денеска подготовките за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига ги реализираат во Пехчево.

Прочитај повеќе

Поранешниот македонски репрезентативец Горан Силјановски ново засилување на Брегалница

Поранешниот македонски репрезентативец Горан Силјановски е најновото засилување на Брегалница за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Црногорскиот голман Шчекиќ најново засилување на „сините“

Црногорскиот голман Немања Шчекиќ е третото засилување за Брегалница во летниот преоден рок пред стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Стартуваа подготовките за сезоната 2022/23 во Првата лига (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница под водство на шефот на стручниот штаб Илчо Ѓорѓиоски денеска согласно планот и програмата на стручниот штаб ги стартуваа подготовките за сезоната 2022/23 во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Борха Кордоба е нов фудбалер на „сините“

Брегалница го ангажираше и второто засилување за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, Колумбиецот со македонски пасош Александер Борха Кордоба.

Прочитај повеќе