СИТЕ ВЕСТИ

Минимален пораз од Струга ТЛ во последните секунди од средбата

По одличното издание против Шкупи и убедливата победа од 4-1 на домашен терен, фудбалерите на Брегалница незаслужено загубија во 31. коло од Првата македонската фудбалска лига на гостувањето против Струга ТЛ, минимално со 1-0, со гол на домашните во 92. минута од средбата.

Прочитај повеќе

Додев: Одличното издание против Шкупи мотив за позитивен резултат и во Струга

По одличното издание против Шкупи и убедливата победа од 4-1 на домашен терен, фудбалерите на Брегалница денеска силно мотивирани за нов позитивен резултат патуваат во Струга на дуел против Струга ТЛ во 31. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Манев: Верувам во квалитетна претстава против новиот македонски шампион

Новиот македонски шампион Шкупи на првиот свој натпревар по освојувањето на титулата на гостување во Штип против Брегалница во 30. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Стојанов: Заслуживме повеќе на претходните два дуели, но тоа ни донесе голем мотив за надигрување и со Академија Пандев

„Сините“ денеска гостуваат во Струмица против Академија Пандев во 29. коло од Првата македонска фудбалска лига, во уште еден сериозен дуел против еден од најдобрите тимови во елитното друштво.

Прочитај повеќе

Шкендија надиграна, на крај реми без голови

Фудбалерите на Брегалница одиграа уште еден квалитетен натпревар во домашниот шампионат, поблиску до победа но ремизирајќи на крај без голови на дуелот против Шкендија во 28. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе