СИТЕ ВЕСТИ

Централната дефанзивна позиција засилена со Александар Ристевски

Централниот дефанзивец Александар Ристевски е најновото засилување на Брегалница за престојната сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Брегалница договори пријателски натпревар со поранешниот европски шампион Стеауа од Букурешт

Во рамките на подготовките за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, Брегалница ќе одигра пријателски натпревар со еден од најдобрите клубови во југоисточна Европа, поранешниот европски шампион Стеауа од Букурешт.

Прочитај повеќе

Триумф против прилепска Победа во првиот пријателски натпревар од летните подготовки

Фудбалерите на Брегалница триумфираа со 2-0 (0-0) против поранешниот македонски шампион и повратник во Првата македонска фудбалска лига, прилепска Победа во првиот подготвителен натпревар за новата 2022/23 сезона.

Прочитај повеќе

Јован Манев: Благодарам Брегалница за се..., во иднина со моите игри ќе го бранам и името на клубот насекаде во светот!

По беспрекорната сезона во дресот на Брегалница и македонската репрезентација реализација и на трансфер согласно посакувањата и очекувањата за 21-годишниот Јован Манев кој денеска официјално потврден во дресот на турскиот суперлигаш Адана Демирспор.

Прочитај повеќе

Адис Хаџановиќ е шесто засилување за Брегалница во летниот преоден рок

Босанскиот интернационалец Адис Хаџановиќ е шестото засилување за Брегалница низ досегашниот летен преоден рок.

Прочитај повеќе