СИТЕ ВЕСТИ

Триумф над Пелистер за заокружување на вториот круг од шампионатот

Со триумф над Пелистер од 2-1 (1-0) заокружен вториот круг од натпреварите во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Алтипармаковски: Триумф над Пелистер за излез од резултатската криза

Фудбалерите на Брегалница во недела од 14 часот на Градскиот стадион во Штип го пречекуваат Пелистер во 22. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Платени сопствените грешки со пораз од Македонија ЃП

Фудбалерите на Брегалница загубија на гостувањето против Македонија ЃП со 2-1 (2-0) во 21. коло од Првата македонска фудбалска лига, во натпревар многу сличен како против Ренова на стартот од пролетната сезона кога „сините“ беа многу подобар противник на терен но губат поради сопствените грешки.

Прочитај повеќе

Манев: Тешко гостување во Ѓорче Петров, но ќе дадеме се од себе за позитивен резултат

Брегалница ја очекува и втор едноподруго гостински натпревар на стартот од пролетниот дел од шампионатот во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Во тежок натпревар со многу борба, триумфот во Струга испуштен во последните минути

Низ максимално цврст натпревар со многу борба на средината од теренот, Брегалница ремизираше (1-1) на гостувањето против Струга ТЛ во 20. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе