СИТЕ ВЕСТИ

Одличен викенд за пионерско-младинските категории во Суперлигата: Две победи и две ремија со Македонија ЃП

Одличен викенд коло за пионерско-младинските категории на Брегалница во Суперлигите на Македонија, со освоени вкупно 8 бода од пресметките со Македонија ЃП.

Прочитај повеќе

Реми со Каменица Саса (1-1) на стартот од третиот круг во првенството

Фудбалерите на Брегалница по двете победи го запишаа првото реми во пролетниот дел од сезоната. На стартот од третиот круг во првенството, „сините“ во Штип одиграа без победник (1-1) со секогаш незгодниот состав на Каменица Саса.

Прочитај повеќе

Брегалница е единствениот тим сезонава без пораз во двете второлигашки конкуренции!

Брегалница со натпреварот против Каменица Саса денеска од 15 часот на Градскиот стадион во Штип во 19. коло од Втората лига - Исток го почнува третиот, финален, круг во шампионатот.

Прочитај повеќе

Судиска тројка од Тетово ќе ја дели правдата против Каменица Саса

Александар Урошевиќ од Тетово ќе биде главен делител на правдата на натпреварот меѓу Брегалница и Каменица Саса кој утре од 15 часот се игра на Градскиот стадион во Штип во рамките на 19. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Наумов: Саса секогаш е незгоден противник за нас, со максимален ангажман до победа

Брегалница со дуелот против Каменица Саса на домашен терен во сабота (13. март) го стартува третиот круг од натпреварите во Вторaта лига - Исток.

Прочитај повеќе