СИТЕ ВЕСТИ

Максимално сериозно на тренинзите пред дербито со Беласица (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница максимално активно продолжуваат со подготовките за дерби пресметката од 17. коло во Втората лига - Исток против Беласица која се игра во сабота (14. март) со почеток од 14:30 часот на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Матеј Георгиев повикан од Канатларовски за настап во репрезентацијата до 16 години

Членот на ФК Брегалница, Матеј Георгиев доби повик за настап во младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 16 години.

Прочитај повеќе

Убедливи игри и четири победи на сите пионерско-младински екипи

Убедливи игри и четири победи во пресметките со Куманово на сите екипи на Брегалница во пионерско-младинската конкуренција изминатиов викенд.

Прочитај повеќе

Триумфално и на гостувањето во Прилеп: Победа од 0-2!

Фудбалерите на Брегалница дојдоа и до втората победа пролетва, активно продолжувајќи ја битката за првата позиција во Втората лига - Исток, славејќи во 16. коло со 0-2 на гостувањето против Победа во Прилеп.

Прочитај повеќе

Илиевски: Бодовите од Прилеп ни се императив

По пласманот во полуфиналето од Купот на Македонија, фудбалерите на Брегалница утре ги очекува нов предизвик во 16. коло од Втората лига - Исток, пресметката во Прилеп со Победа.

Прочитај повеќе