СИТЕ ВЕСТИ

Брегалница ја заврши соработката со седум фудбалери

​По крајот на сезоната 2021/2022, првата прволигашка по цели пет години второлигашко дејствување на „сините“, ФК Брегалница се одлучи за завршување на соработката со седум фудбалери.

Прочитај повеќе

Коцев: Со позитивен резултат од Скопје да ја заокружиме сезоната

Фудбалерите на Брегалница со гостувањето против Скопје денеска од 17 часот во Автокоманда ја затвораат актуелната прволигашка сезона.

Прочитај повеќе

Со голот на Ѓокиќ триумф над Тиквеш во последниот натпревар сезонава на домашен терен

Фудбалерите на Брегалница со триумф се збогуваа од своите навивачи оваа сезона во Првата македонска фудбалска лига, во првата сезона по петгодишните претходни настапи во второлигашката конкуренција.

Прочитај повеќе

Минимален пораз од Струга ТЛ во последните секунди од средбата

По одличното издание против Шкупи и убедливата победа од 4-1 на домашен терен, фудбалерите на Брегалница незаслужено загубија во 31. коло од Првата македонската фудбалска лига на гостувањето против Струга ТЛ, минимално со 1-0, со гол на домашните во 92. минута од средбата.

Прочитај повеќе

Додев: Одличното издание против Шкупи мотив за позитивен резултат и во Струга

По одличното издание против Шкупи и убедливата победа од 4-1 на домашен терен, фудбалерите на Брегалница денеска силно мотивирани за нов позитивен резултат патуваат во Струга на дуел против Струга ТЛ во 31. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе