СИТЕ ВЕСТИ

Давид Калпачки, прво засилување за Брегалница за пролетниот дел од шампионатот

Низ првите денови на новата година, ФК Брегалница го ангажираше и првото засилување за пролетниот дел од шампионатот. Нов фудбалер на „сините“ е поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Давид Калпачки кој доаѓа од редовите на ФК Скопје.

Прочитај повеќе

Разделба со Фајсел Касми и Себастијан Херера

​Со завршувањето на есенскиот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига, Брегалница се одлучи да ја заврши соработката со фудбалерот од средниот ред на тимот, Белгиецот Фајсел Касми.

Прочитај повеќе

Горан Здравков е нов шеф на стручниот штаб на Брегалница!

Легендата на штипскиот фудбал Горан Здравков - Чалам е нов шеф на стручниот штаб на Брегалница.

Прочитај повеќе

Реми со Победа за крај на есенскиот дел од сезоната

Фудбалерите на Брегалница пропуштија одлична можност со победа да го заокружат есенскиот дел од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Коцев: Сакаме со три бода да го завршиме првиот дел од сезоната

Брегалница утре од 13 часот на Градскиот стадион во Штип ја пречекува прилепска Победа во последниот натпревар од есенскиот дел во сезоната од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе