СИТЕ ВЕСТИ

Димитриевски: Не заслуживме пораз од Македонија ЃП, со силен мотив сега против Гостивар

Фудбалерите на Брегалница пропуштија убава шанса непоразени да се вратат од гостувањето против Македонија ЃП во 2. коло од Првата македонска фудбалска лига, затоа што согласно изданието факт е дека заслужија реми.

Прочитај повеќе

Со прекрасниот гол на Колин Андерсон до триумф против Силекс на стартот од новата сезона

Фудбалерите на Брегалница на најдобар можен начин ја почнаа новата сезона во Првата македонска фудбалска лига со триумф од 2-1 против Силекс во 1. коло.

Прочитај повеќе

Здравков: Минавме квалитетни подготовки, сакаме позитвен старт на сезоната против Силекс

Брегалница ги заокружи подготовките за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, комплетирани и со комплетното освежување на тимот со нови имиња како начин за активно компетитивна улога во домашното елитно првенство во натпреварувачката година која следи.

Прочитај повеќе

Украинецот Степаненко од романски Виторул е десеттото засилување за Брегалница

Украинецот Валериј Степаненко е најновото десетто засилување на Брегалница за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Грузиецот Лука Робакидзе е ново засилување за средниот ред на „сините“!

Грузиецот Лука Робакидзе е најновото засилување за Брегалница за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе