СИТЕ ВЕСТИ

Борха Кордоба е нов фудбалер на „сините“

Брегалница го ангажираше и второто засилување за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, Колумбиецот со македонски пасош Александер Борха Кордоба.

Прочитај повеќе

Продолжена соработката со Марјан Алтипармаковски

Пред утрешниот почеток на подготовките за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, продолжена е и соработката со офанзивецот Марјан Алтипармаковски.

Прочитај повеќе

Брегалница потпиша договор со Илчо Ѓорѓиоски за соработка на уште три години!

Раководството на ФК Брегалница и актуелниот шеф на стручниот штаб, Илчо Ѓорѓиоски ја продолжија меѓусебната соработка и во следните три години, до јуни 2025 година!

Прочитај повеќе

„Сините“ на 23. јуни стартуваат со летните подготовки!

​Фудбалерите на Брегалница летните подготовки за стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига ги почнуваат во четврток (23. јуни).

Прочитај повеќе

Никола Тонев: Со трпение и напорна работа Брегалница ќе биде ГОЛЕМ КЛУБ, а не клуб за шеми, манипулации и крадење!

ФК Брегалница полека го завршува летниот одмор подготвувајќи се за новиот старт на активностите пред новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе