СИТЕ ВЕСТИ

„Сините“ доминираа во Ѓорче Петров, но на крај реми со „лавовите“

Фудбалерите на Брегалница одиграа квалитетен натпревар на гостувањето против Македонија ЃП во 27. коло од Првата македонска фудбалска лига кој на крај заврши без победник (1-1).

Прочитај повеќе

Активности на посредници за период од 01.01.2021 - 31.12.2021 за ФК Брегалница 2008 АД - Штип

Табеларен преглед на Активности на посредници за период од 01.01.2021 - 31.12.2021 за ФК Брегалница 2008 АД - Штип

Прочитај повеќе

Финансиски извештај и Извештај на независните ревизори за 2021 година

1. ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАЈ ЗА ГОДИНА ШТО ЗАВРШУВА НА 31. ДЕКЕМВРИ 20202. ИЗВЕШТАЈ НА НЕЗАВИСНИТЕ РЕВИЗОРИ

Прочитај повеќе

И со два црвени картони за „сините“, Ренова уште еднаш надиграна но повторно се извлече

Фудбалерите на Брегалница и вторпат во пролетниот дел од шампионатот ја надиграа Ренова која повторно се спаси од пораз и во 25. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Поради неопходна санација на теренот во Штип, следните два натпревари во Скопје и во Прилеп

Поради неопходна итна санација на теренот на Градскиот стадион во Штип, следните два натпревари како домаќин во Првата македонска фудбалска лига, ФК Брегалница ќе ги игра во Скопје и во Прилеп.

Прочитај повеќе