СИТЕ ВЕСТИ

Кудев и Николовски до крајот на есенскиот дел од сезоната на отстапница во Кит Го

Младите фудбалери на ФК Брегалница, офанзивецот Љупче Кудев и десниот бек Анџело Николовски до крајот на есенскиот дел од актуелната сезона ќе бидат на отстапница во второлигашот Кит Го од Пехчево.

Прочитај повеќе

Филип Миленковски повторно во дресот на Брегалница

Филип Миленковски повторно се враќа во дресот на Брегалница. Искусниот дефанзивец ги засилува редовите на „сините“ за актуелната сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе