СИТЕ ВЕСТИ

Од утре во продажба сезонските билети - Дозвола за само 30% исполнетост на капацитетот на стадионот!

Фудбалскиот клуб Брегалница од утре ги пушта во продажба сезонските билети за натпреварите на нашиот клуб во Првата македонска фудбалска лига за сезоната 2021/22.

Прочитај повеќе

Марјан Алтипармаковски - уште едно засилување за нападот!

Поранешниот македонски младински репрезентативец Марјан Алтипармаковски е најновото засилување на Брегалница пред стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе