СИТЕ ВЕСТИ

И четврто реми на стартот од сезоната: Без победник и против Борец во Велес

И четврто реми за Брегалница во четвртиот натпревар на стартот од сезоната во Првата македонска фудбалска лига. „Сините“ во 4. коло од ПМФЛ одиграа без победник (1-1) на гостувањето против Борец во Велес.

Прочитај повеќе

Дујовски: Најубавиот гол во мојата кариера..., среќен сум за бодот, но можевме и до три

Брегалница ремизираше со актуелниот шампион Шкендија во повеќе од возбудлив натпревар од 3. коло во Првата македонска фудбалска лига, кој беше заокружен со прекрасниот погодок на Владимир Дујовски во втората минута од судиското продолжение за конечни 3-3.

Прочитај повеќе

Возбудлив натпревар, еврогол на Дујовски, реми и со актуелниот шампион Шкендија

Фудбалерите на Брегалница го запишаа и третото реми на стартот од сезоната во Првата македонска фудбалска лига, во дефинитивно најубавиот натпревар од првите три кола во елитниот домашен шампионат.

Прочитај повеќе

Секуловски: Максимално ја почитуваме Шкендија, но свесни сме и за сопствените квалитети

Брегалница ја очекува нов вистински предизвик на стартот од новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. По дуелот со еден од најголемите конкуренти за титулата, екипата на Шкупи, и секогаш тешкото гостување против Скопје утре „сините“ во 3. коло ги очекува пресметката со актуелниот шампион Шкендија.

Прочитај повеќе

Реми без голови и на гостувањето против Скопје на „Железарница“

Фудбалерите на Брегалница ремизираа без голови и во 2. коло од Првата македонска фудбалска лига, овој пат на гостувањето против Скопје на СРЦ „Железарница“.

Прочитај повеќе