СИТЕ ВЕСТИ

Големо засилување за „сините“: Даниел Мојсов потпиша за Брегалница!

Пред стартот на подготовките за враќањето во Првата македонска фудбалска лига Брегалница го запиша првото големо засилување на почетокот од преодниот рок. Нов фудбалер на „сините“ е поранешниот македонски репрезентативец Даниел Мојсов.

Прочитај повеќе

Дефинирани комплетните подготовки на Брегалница: Стартот на 21. јуни, централните подготовки на Златибор

Стручниот штаб и раководството на Брегалница го дефинираа комплетниот план и програма за текот на подготовките на тимот за враќањето во Првата македонска фудбалска лига следната сезона.

Прочитај повеќе

Брегалница се раздели со Антонио Митрев

По завршувањето на сезоната во Втората лига - Исток, Брегалница се раздели и со дефанзивецот Антонио Митрев.

Прочитај повеќе

Трајче Сенев е нов тренер на младинскиот тим на Брегалница

Искусниот македонски стратег Трајче Сенев се вклучува со работата во младинската школа на Брегалница како момент плус за дополнителен развој на најмладите категории фудбалери кои се иднината на клубот.

Прочитај повеќе

Ристе Наумов става крај на кариерата, именуван за помошник на Секуловски во стручниот штаб

Една од најголемите легенди на штипскиот фудбал и поранешен македонски репрезентативец, Ристе Наумов става крај на играчката кариера.

Прочитај повеќе