СИТЕ ВЕСТИ

Секуловски: Брегалница се врати каде што и е местото - во елитата на македонскиот фудбал!

Шефот на стручниот штаб на Брегалница, Марјан Секуловски сосема очекувано не го крие задоволството од пласманот во Првата лига следната сезона, искажувајќи огромна честитика до фудбалерите, но и сите во клубот кои влијаеја и допринесоа за успесите низ актуелната сезона.

Прочитај повеќе

Убедлив триумф над Кожуф - БРЕГАЛНИЦА ПОВТОРНО Е ВО ПРВАТА ЛИГА!

По четири години пауза, ФК Брегалница повторно се враќа таму каде што припаѓа - на прволигашката сцена во Македонија!

Прочитај повеќе