СИТЕ ВЕСТИ

Кудијан: Единствена екипа сме сезонава во трите лиги без пораз - Целта е така да остане до крајот!

Андреј Кудијан минува низ повеќе од квалитетна сезона во дресот на Брегалница која на убедлив начин обезбеди враќање во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Победа и против Кит Го во претпоследното коло од сезоната

Нова победа за фудбалерите на Брегалница во Втората лига - Исток. Триумф на мечот против Кит Го од 1-2 во 26. коло од шампионатот, на натпреварот кој се одигра на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Манев: Брегалница не се опушта, сакаме сезоната да ја завршиме без пораз

Брегалница со победата над Кожуф од 3-0 во претходното коло и дефинитивно ја осигура шампионската круна во Втората лига - Исток, и пласманот во Првата лига следната сезона.

Прочитај повеќе

Василевски ќе го суди натпреварот со Кит Го, кој ќе се игра во Штип

Александар Василевски од Скопје ќе биде главен судија на утрешниот натпревар од 26. коло во Втората лига - Исток меѓу Брегалница и Кит Го, кој со почеток од 16 часот ќе се игра на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Наумов: Пандемијата не спречи минатата година, но оваа убедливо до зацртаната цел

Капитенот на Брегалница, Ристе Наумов вели секој поединец во тимот е пресреќен со остварувањето на зацртаните цели сезона и тоа на моќен начин без ниту еден пораз во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе