СИТЕ ВЕСТИ

Лесен триумф против Победа обезбеден уште во првото полувреме

Фудбалерите на Брегалница многу полесно одколку на првиот меѓусебен дуел оваа пролет, дојдоа до триумф против прилепска Победа во 21. коло од Втората лига - Исток. Составот на Марјан Секуловски победи со 3-1, во меч во кој трите бода беа решени уште во првото полувреме.

Прочитај повеќе

Ралевски од Битола ќе го суди натпреварот со Победа

Благојче Ралевски од Битола ќе биде главен судија на натпреварот меѓу Брегалница и Победа во 21. коло од Втората лига - Исток кој се игра во сабота (3. април) од 15 часот на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе