СИТЕ ВЕСТИ

Костенчев ќе ја дели правдата на натпреварот со Осогово во Кочани

Никола Костенчев од Скопје ќе биде главен судија на натпреварот од 24. коло во Втората лига - Исток меѓу Осогово и Брегалница кој се игра во сабота (24. април) од 13 часот на Градскиот стадион во Кочани.

Прочитај повеќе

„Петарда“ во Кочани сервирана за Росоман

Без никакви проблеми, низ тотална доминација на теренот, фудбалерите на Брегалница стигнаа до нова убедлива победа на патот кон Првата лига. Во 23. коло од Втората лига - Исток, „сините“ славеа убедливо со 5-1 против екипата на Росоман.

Прочитај повеќе

Натпреварот со Росоман во Кочани, Ивана Пројковска ќе ја дели правдата

​Ивана Пројковска од Скопје ќе го суди денешниот натпревар од 23. коло во Втората лига - Исток меѓу Брегалница и Росоман кој ќе се игра на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани.

Прочитај повеќе

Кудев ги одигра двата натпревари против Црна Гора за репрезентацијата до 19 години на Македонија

Еден од најголемите таленти на Брегалница, Љупче Кудев ги одигра двата пријателски натпревари за македонската репрезентација до 19 години против Црна Гора.

Прочитај повеќе

Стојанов и Муарем за победа над Плачковица во Радовиш

Фудбалерите на Брегалница, согласно посакувањата, дојдоа до нова победа во Втората лига - Исток, триумфирајќи во 22. коло на гостувањето против Плачковица со 0-2 за чекор поблиску кон крајната цел сезонава.

Прочитај повеќе