СИТЕ ВЕСТИ

Мартин Стојанов: Максимално сериозно на секој натпревар, со тимска игра до победа и во Росоман

Брегалница денеска од 14 часот во 18. коло од Втората лига - Исток ја очекува гостувањето против Росоман.

Прочитај повеќе

Означен почетокот на изградбата на новата Западна трибина на Градскиот стадион во Штип (ФОТО)

​Како партнерски проект на ФК Брегалница, Фудбалската федерација на Македонија преку “хет-трик” програмата на УЕФА, и Општина Штип, денеска официјално започнаа градежните активности за изградба на нова Западна трибина на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Младеновски од Скопје ќе ја дели правдата на мечот со Росоман

Дејан Младеновски од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот меѓу Росоман и Брегалница од 18. коло во Втората лига - Исток кој во сабота (6. март) ќе се игра на игралиштето на АСМ во Росоман.

Прочитај повеќе

Кудев повикан од Гроздановски во репрезентацијата до 19 години

Еден од најталентираните македонски фудбалери, член на Брегалница, Љупче Кудев доби повик за настап во репрезентацијата до 19 години на Македонија.

Прочитај повеќе