СИТЕ ВЕСТИ

Судиска тројка од Тетово ќе ја дели правдата против Каменица Саса

Александар Урошевиќ од Тетово ќе биде главен делител на правдата на натпреварот меѓу Брегалница и Каменица Саса кој утре од 15 часот се игра на Градскиот стадион во Штип во рамките на 19. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Наумов: Саса секогаш е незгоден противник за нас, со максимален ангажман до победа

Брегалница со дуелот против Каменица Саса на домашен терен во сабота (13. март) го стартува третиот круг од натпреварите во Вторaта лига - Исток.

Прочитај повеќе

Четири победи во четири натпревари за младинските категории

Тимовите од младинските категории на Брегалница имаа одличен старт на сезоната во младинската Суперлига на Македонија и Втората лига.

Прочитај повеќе

Познат распоредот на натпревари за третиот круг: Дербито со Тиквеш на 15. мај во Штип

По завршувањето на вториот круг натпревари во Втората лига - Исток, познат е распоредот на натпреварите за третиот, последен, круг во годинашниот шампионат.

Прочитај повеќе

Хет-трик на Наумов, „петарда“ од Брегалница за Росоман

Фудбалерите на Брегалница без апсолутно никаков проблем дојдоа до убедлива победа од 1-4 (0-3) на гостувањето против Росоман во 18. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе