СИТЕ ВЕСТИ

Дуелот со Слога Виница во сабота, Марјан Маркоски делител на правдата

Марјан Маркоски ќе биде делител на правдата на мечот со Слога Виница од 20. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Денковски повикан во младата репрезентација на Македонија

Голманот на Брегалница, Давид Денковски е повикан во младата репрезентација на Македонија за настап на меѓународниот турнир во Анталија, Турција, кој ќе се одржи од 22. до 29. март.

Прочитај повеќе

Одличен викенд за пионерско-младинските категории во Суперлигата: Две победи и две ремија со Македонија ЃП

Одличен викенд коло за пионерско-младинските категории на Брегалница во Суперлигите на Македонија, со освоени вкупно 8 бода од пресметките со Македонија ЃП.

Прочитај повеќе

Реми со Каменица Саса (1-1) на стартот од третиот круг во првенството

Фудбалерите на Брегалница по двете победи го запишаа првото реми во пролетниот дел од сезоната. На стартот од третиот круг во првенството, „сините“ во Штип одиграа без победник (1-1) со секогаш незгодниот состав на Каменица Саса.

Прочитај повеќе

Брегалница е единствениот тим сезонава без пораз во двете второлигашки конкуренции!

Брегалница со натпреварот против Каменица Саса денеска од 15 часот на Градскиот стадион во Штип во 19. коло од Втората лига - Исток го почнува третиот, финален, круг во шампионатот.

Прочитај повеќе