СИТЕ ВЕСТИ

Тренинг под снежни услови (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Брегалница максимално активно продолжуваат со подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Секуловски прозиваше: Стартувани зимските подготовки (ФОТО)

Шефот на стручниот штаб, Марјан Секуловски денеска реализирајќи ја првата прозивка означи и официјален старт на подготовките на Брегалница за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Секуловски ќе прозива на 9. јануари, договорени шест пријателски средби

Шефот на стручниот штаб на Брегалница, Марјан Секуловски во сабота (9. јануари) со првата прозивка во новата година ќе означи старт на подготовките на „сините“ за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе