СИТЕ ВЕСТИ

„Сините“ подобар противник на терен, но на крајот реми без голови во Струмица

Брегалница одигра квалитетен натпревар, беше далеку подобар противник на теренот во Струмица, но не успеа да дојде до победа на гостувањето против Академија Пандев во 16. коло од Првата македонска фудбалска лига. На крајот, во натпревар и со два црвени картони, двата тима одиграа без голови.

Прочитај повеќе

Пенал-рулетот не дозволи пласман во полуфиналето од Купот на Македонија

Фудбалерите на Брегалница не успеаја да се пласираат во полуфиналето од Купот на Македонија откако во четвртфиналната пресметка загубија по изведувањето на пеналите на гостувањето против Силекс во Кратово.

Прочитај повеќе