СИТЕ ВЕСТИ

Матеј Георгиев повикан во репрезентацијата до 18 години на тренинг-кампот во Охрид

Еден од најголемите таленти на Брегалница, 17-годишниот Матеј Георгиев е дел од тренинг-кампот на репрезентацијата на Македонија до 18 години кој до 18. декември се одржува во Охрид.

Прочитај повеќе

Победничко фото за крај на есента!

Брегалница успешно ја заврши есенската полусезона 2021/2022 во Првата македонска фудбалска лига, првата прволигашка полуетапа под водство на новиот сопственик на клубот Кирил Гогов.

Прочитај повеќе

Триумфално освoено Кавадарци за супер-крај на есенскиот дел!

Фудбалерите на Брегалница на најдобар можен начин го завршија есенскиот дел од сезоната по враќањето во Првата македонска фудбалска лига, со триумф на дербито на Истокот на гостувањето против Тиквеш во Кавадарци од 1-3.

Прочитај повеќе

Манев се враќа во тимот за последното есенско коло против Тиквеш

Младинскиот репрезентативец Јован Манев се враќа во составот на Брегалница за утрешниот последен есенски натпревар во Првата македонска фудбалска лига и гостувањето против Тиквеш во Кавадарци.

Прочитај повеќе

Азиновиќ: Против Работнички со три бода да им се оддолжиме на нашите навивачи

Фудбалерите на Брегалница утре во Штип пред своите навивачи ги очекува претпоследниот предизвик оваа есен во Првата македонска фудбалска лига. Во 17. коло од шампионатот „сините“ го пречекуваат Работнички во желбите за нова победа на домашен терен.

Прочитај повеќе