СИТЕ ВЕСТИ

Милан Ѓокиќ донесе триумф против Скопје!

Брегалница, иако со гол во последните минути од средбата, повеќе од заслужено дојде до триумф против Скопје во 13. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Алтипармаковски: Го почитуваме Скопје, но за нас императив е победата

Брегалница го остава зад себе поразот од лидерот Шкупи во претходното коло, максимално фокусирајќи се на пресметката со Скопје во 13. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Денковски и Манев очекувано на списокот на Канатларовски во младата репрезентација

Давид Денковски и Јован Манев повторно се повикани од страна на селекторот Драган Канатларовски за квалификациските натпревари на младата репрезентација за пласман на ЕП 2023.

Прочитај повеќе

Против Силекс во четвртфиналето од Купот на Македонија!

Брегалница ќе игра против кратовски Силекс во четвртфиналето од Купот на Македонија, одлучи денешната ждрепка во просториите на Фудбалската федерација на Македонија.

Прочитај повеќе