СИТЕ ВЕСТИ

Минимален пораз на гостувањето против Шкендија во Тетово, два одбранети пенали на Денковски

Минимален пораз на Брегалница од 1-0 на гостувањето против Шкендија во 14. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Денковски: Од Тетово да се вратиме со позитивен резултат

По паузата поради настапите на националните тимови, Брегалница повторно се враќа на прволигашките активности со утрешното гостување против Шкендија во 14. коло од ПМФЛ.

Прочитај повеќе

Коцев донесе победа на пријателскиот натпревар со Каменица Саса

​Искористувајќи ја паузата во првенствените активности поради настапите на националните репрезентации, фудбалерите на Брегалница денеска одиграа пријателски натпревар со една од најдобрите екипи во Втората лига - Исток, Каменица Саса.

Прочитај повеќе

Матеј Георгиев стрелец за репрезентацијата до 18 години, Денковски и Манев незаменливи во селекцијата до 21 година (ФОТО)

Еден од најталентираните фудбалери на Брегалница, Матеј Георгиев одигра повеќе од квалитетен натпревар за македонската репрезентација до 18 години за време на подготовките на селекцијата во Охрид.

Прочитај повеќе

Љупче Кудев со повик во репрезентацијата до 19 години за квалификациите за ЕП, Матеј Георгиев во националниот тим до 18 години

Еден од најталентираните фудбалери на Брегалница, Љупче Кудев кој оваа есен игра како позајмен играч на ФК Кит Го, е повикан во македонската репрезентација до 19 години за квалификациите за пласман на Европското првенство.

Прочитај повеќе