СИТЕ ВЕСТИ

Денковски: Македонија ЃП е сериозен предизвик, но ние повторно одиме на три бода

Повторно враќање на прволигашките активности за „сините“ по паузата поради настапите на националните репрезентации.

Прочитај повеќе

Алтипармаковски за сосема заслужена победа над Струга ТЛ!

Фудбалерите на Брегалница дојдоа до сосема заслужена победа од 1-0 против Струга ТЛ во 9. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Манев: Извлечени се поуки од мечот со Ренова, сакаме сега враќање на победите

Јован Манев од почетокот на следната недела се приклучува повторно на младата репрезентација на Македонија на собирот за квалификациските натпревари со Фарските острови и со Ерменија. Но, претходно дефанзивецот на Брегалница максимално се фокусира на утрешниот натпревар против Струга ТЛ во 9. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе