СИТЕ ВЕСТИ

Марјан Секуловски: Ќе биде тежок меч во Битола, но целокупната енергија ја насочуваме за нова победа

Шефот на стручниот штаб, Марјан Секуловски викендов се враќа во својата Битола но утре како предводник на Брегалница на мечот од 11. коло од Првата македонска фудбалска лига против Пелистер.

Прочитај повеќе

Успешно враќање на Андреј Кудијан: Среќен сум што се вратив со гол!

Офанзивецот на Брегалница, Андреј Кудијан на најдобар можен начин се врати на зелените терени со погодок во триумфот на „сините“ од 4-0 против Охрид во осминафиналето од Купот на Македонија.

Прочитај повеќе

Убедлива победа над Охрид за четвртфинале во Купот на Македонија

Фудбалерите на Брегалница максимално ја оправдаа улогата на апсолутен фаворит во пресметката со Охрид Лихнидос во осминафиналето од Купот на Македонија, триумфирајќи убедливо со 4-0 (1-0) денеска на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Алтипармаковски: Одличен натпревар против „лавовите“, во тој стил и против Охрид во Купот

​Марјан Алтипармаковски и тоа како го оправдува ангажманот во летниот преоден рок издвојувајќи се по десет натпревари како еден од најдобрите стрелци во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Убедлив триумф над Македонија ЃП за пробив на четвртата позиција на табелата

Брегалница ја запиша најубедливата своја победа сезонава во Првата македонска фудбалска лига триумфирајќи со 4-1 против Македонија ЃП во 10. коло.

Прочитај повеќе