СИТЕ ВЕСТИ

Судии од Прилеп за натпреварот против Кожуф во Гевгелија

Судиската четворка од Прилеп ќе го води натпреварот меѓу Кожуф и Брегалница кој во сабота (12. септември) од 16 часот се игра во Гевгелија во 3. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Нови убедливи игри на надежите: Младинците и кадетите подобри и од Македонија ЃП

Младите фудбалери на Брегалница продолжуваат со одличните игри во подготвителниот период. На теренот на „Суитлакот“ во Штип кадетскиот и младинскиот тим на Брегалница одиграа пријателски натпревари со соодветните состави на Македонија ЃП на кои славеа две победи.

Прочитај повеќе

Ацковски донесе победа за Македонија на Фарските острови

Фудбалерот од средниот ред на Брегалница, Кристијан Ацковски донесе значајна победа за младата репрезентација на Македонија на гостувањето против Фарските острови во квалификациите за ЕП 2022.

Прочитај повеќе

Младинците на Брегалница го декласираа Вардар среде Скопје

Младинскиот тим на Брегалница забележа извонреден резултат на пријателскиот натпревар против врсници од Вардар во Скопје славејќи со 1-4.

Прочитај повеќе

Бакрачески: Овој тим на Брегалница покажува карактер

Фудбалерите на Брегалница како што посакуваа со две победи ја почнаа новата сезона во Втората лига - Исток. Сето тоа носи задоволство во редовите на „сините“, иако се повеќе од свесни дека неизбежно ритамот и формата мора да се одржуваат и во продолжението на шампионатот.

Прочитај повеќе