СИТЕ ВЕСТИ

Младеновски од Скопје ќе го суди натпреварот со Осогово

Дејан Младеновски од Скопје ќе биде главен судија на натпреварот меѓу Брегалница и Осогово од 4. коло во Втората лига - Исток кој утре од 19 часот се игра на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Промовирано решението за новиот лик на Градскиот стадион во Штип (ФОТО + ВИДЕО)

​Паралелно со резултатските амбиции на патот кон елитното друштво на домашната фудбалска сцена, максимално продолжуваат активностите и околу инфраструктурното комплетирање на Градскиот стадион во Штип кој треба да добие комплетно нов лик.

Прочитај повеќе

Како резултат на минатогодишниот успех: Брегалница директно во осминафиналето од Купот на Македонија

Брегалница ќе игра директно во осминафиналето од Купот на Македонија како резултат на успесите во минатогодишното издание од најмасовното домашно клупско натпреварување кое не го доживеа својот крај поради пандемијата на коронавирусот.

Прочитај повеќе

Дарко Стојанов: Заслуживме и поубедлива победа во Гевгелија

Брегалница продолжува со победи на стартот од новата сезона во Втората лига - Исток. Значајна победа од 1-2 за составот на Добринко Илиевски во 3. коло на гостувањето против Кожуф во Гевгелија.

Прочитај повеќе

Кудијан донесе триумф на дерби пресметката против Кожуф во Гевгелија

Фудбалерите на Брегалница стигнаа до сосема заслужена победа од 1-2 (0-1) на гостувањето против Кожуф во Гевгелија во дербито од 3. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе