СИТЕ ВЕСТИ

Убедлива победа во Струга за полуфинале во Купот на Македонија!

​Брегалница, по третпат во историјата на независна Македонија, ќе игра во полуфиналето од Купот на Македонија откако славеше и во втората четвртфинална пресметка против Лабуништа, овој пат повеќе од убедливо со 1-4 (0-3) на гостувањето во Струга.

Прочитај повеќе

Илиевски: Ќе направиме се да дојдеме до посакуваното полуфинале во Купот

Брегалница со предност од 1-0 од првиот натпревар во Штип денеска од 14 часот на Градскиот стадион во Струга го очекува реванш-четвртфиналниот натпревар со Лабуништа во Купот на Македонија.

Прочитај повеќе

Одработен последниот тренинг во Штип, од вечерва во карантин во Струга (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница денеска на Градскиот стадион во Штип го одработија и последниот тренинг пред заминувањето за Струга каде утре од 14 часот ги очекува реванш-пресметката од четвртфиналето во Купот на Македонија против Лабуништа.

Прочитај повеќе

Трпчевски од Кавадарци ќе го суди мечот во Струга, реванш дуелот од Купот против Лабуништа без публика

Стојанче Трпчевски од Кавадарци ќе биде главен судија на реванш натпреварот од четвртфиналето во Купот на Македонија меѓу Лабуништа и Брегалница кој во среда (4. март) со почеток од 14 часот се игра на Градскиот стадион во Струга.

Прочитај повеќе

Кадетите триумфално против Ренова, реми на младинците на стартот од пролетта во младинските првенства (ФОТО)

Кадетите на Брегалница запишаа голема победа во дербито против Ренова, во првото пролетно коло од младинските натпреварувања на ФФМ.

Прочитај повеќе