СИТЕ ВЕСТИ

Триумфално и на гостувањето во Прилеп: Победа од 0-2!

Фудбалерите на Брегалница дојдоа и до втората победа пролетва, активно продолжувајќи ја битката за првата позиција во Втората лига - Исток, славејќи во 16. коло со 0-2 на гостувањето против Победа во Прилеп.

Прочитај повеќе

Илиевски: Бодовите од Прилеп ни се императив

По пласманот во полуфиналето од Купот на Македонија, фудбалерите на Брегалница утре ги очекува нов предизвик во 16. коло од Втората лига - Исток, пресметката во Прилеп со Победа.

Прочитај повеќе

Костенчев од Скопје ќе ја дели правдата на мечот со Победа

Никола Костенчев од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот меѓу Победа и Брегалница кој се игра утре со почеток од 14 часот на игралиштето Могила во Прилеп.

Прочитај повеќе

Тонев: Академија Пандев е една од најдобрите македонски екипи, очекувам два квалитетни натпревари

Раководството на Брегалница е задоволно што спортски Штип ќе има можност да ужива во квалитетен фудбал во полуфиналето од Купот на Македонија против една од најдобрите македонски екипи, Академија Пандев.

Прочитај повеќе

Против Академија Пандев во полуфиналето од Купот на Македонија

Брегалница ќе игра со минатогодшниот Куп освојувач, Академија Пандев во полуфиналето од Купот на Македонија, одлучи денешната ждрепка во просториите на Фудбалската федерација на Македонија.

Прочитај повеќе