СИТЕ ВЕСТИ

Убедлива победа против Шахтјор Доњецк за почеток на подготовките во Анталија

​Фудбалерите на Брегалница со убедлива победа од 3-1 (1-0) против тимот до 21 година на украинскиот Шахтјор Доњецк ги почнаа подготовките во Анталија.

Прочитај повеќе

Беспрекорни услови за работа во Анталија: Одлична атмосфера од првиот тренинг (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Од самиот старт со активни тренинзи, техничко-тактичка подготовка под идеални услови за работа мина првиот работен ден на фудбалерите на Брегалница по пристигнувањето во Анталија.

Прочитај повеќе

„Сините“ отпатуваа за Анталија (ФОТО)

​Фудбалерите на Брегалница претпладнево отпатуваа за Анталија каде во следните две недели ќе биде реализирана втората фаза од подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе