СИТЕ ВЕСТИ

Надежите на Брегалница ја победија Црвена Звезда на тестот во Охрид

​Младите фудбалери на Брегалница, генерација 2003, запишаа извонредна победа од 2-0 (0-0) против балканскиот фудбалски гигант, белградска Црвена Звезда, на пријателскиот натпревар кој денеска се одигра во Охрид.

Прочитај повеќе

Победа против Саса на генералниот тест пред стартот на пролетта

​Брегалница славеше со 2-1 (1-0) против Саса во последниот пријателски натпревар пред стартот на пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Манев доби повик за настап во репрезентацијата до 19 години

​Дефанзивецот на Брегалница, Јован Манев доби повик за настап во младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години.

Прочитај повеќе

Продолжија подготовките по враќањето од Анталија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

​Фудбалерите на Брегалница, по враќањето од Анталија, денеска на игралиштето во Бело брдо продолжија со подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Подготовките низ малку статистика: Четири победи, две ремија... десет постигнати голови

По враќањето од Анталија, фудбалерите на Брегалница од утре во својата база во Штип ги продолжуваат подготовките за стартот на пролетниот дел од сезоната.

Прочитај повеќе