СИТЕ ВЕСТИ

Додев со два гола донесе победа против Кит Го

Брегалница сосема заслужено дојде до нова победа во Втората лига - Исток, овој пат славејќи со 2-0 против Кит Го на домашен терен во 15. коло. Херој за победата на „сините“ беше Дарко Додев кој ги постигна двата погодоци.

Прочитај повеќе

Женска судиска четворка ќе ја дели правдата на мечот против Кит Го

Ирена Велевачкоска од Прилеп ќе биде главна делителка на правдата на натпреварот од 15. коло во Втората лига - Исток меѓу Брегалница и Кит Го кој утре од 13 часот се игра на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Да бидеме хумани: Сите заедно за помош на Ѓорѓе Џонов

ФК Брегалница ги повикува сите домашни фудбалски и спортски колективи да се вклучат во хуманитарната акција за помош на поранешниот фудбалер на Кожуф, Металург, Силакс и Беласица, Ѓорѓе Џонов кој е пред најголемиот предизвик во својот живот, во битка со болест за која е неопходно итно лекување во Турција.

Прочитај повеќе