СИТЕ ВЕСТИ

ЕСЕНСКИ ШАМПИОНИ 2020/2021

На најдобар можен начин, со убедлива победа од 1-3 против Слога во Виница, фудбалерите на Брегалница го завршија првиот дел од сезоната притоа завршувајќи со есенската шампионска круна во Втората лига - Исток, со седум бода предност во однос на второпласираниот Тиквеш.

Прочитај повеќе

Убедлива победа во Виница за есенска шампионска круна

Брегалница со победа од 1-3 на гостувањето против Слога Виница во 16. коло стави точка на есенскиот дел во Втората лига - Исток обезбедувајќи ја есенската шампионска круна.

Прочитај повеќе

Манев: Со победа да го завршиме есенскиот дел од првенството

Со натпреварот против Слога Виница на гостински терен денеска од 13 часот во 16. коло, фудбалерите на Брегалница го заокружуваат есенскиот дел од Втората лига - Исток кој го завршуваат на лидерската позиција на табелата.

Прочитај повеќе

Александар Ставрев ќе суди на последниот натпревар од есенскиот дел

Еден од најдобрите македонски судии Александар Ставрев ќе ја дели правдата на натпреварот од последното есенско коло во Втората лига - Исток меѓу Слога и Брегалница кој утре (12. декември) од 13 часот се игра на Градскиот стадион „Филип Втори“ во Виница.

Прочитај повеќе

Убедливи победи на младинците и помалите пионери против Победа

Во најновото коло од пионерско-младинските лиги на Македонија, младинците на Брегалница во Штип славеа убедлива победа од 4-0 против соодветната генерација на Победа.

Прочитај повеќе