СИТЕ ВЕСТИ

Шишков, Мирчевски, Ѓоргиев се нови имиња во Брегалница (ФОТО)

Стартувајќи со подготовките за новата сезона, штипска Брегалница се засили и со уште пет нови имиња.

Прочитај повеќе

Официјализирана продажбата на Брегалница: Кирил Гогов – нов сопственик!

По одлуката на Советот на Општина Штип за продажба на ФК Брегалница, денеска и официјално заокружен целокупниот процес. Познатиот македонски стопанственик и спортски инвеститор Кирил Гогов од денеска и официјално е нов сопстваник на ФК Брегалница со 51% од сопственичкиот удел, наспроти 49% кои остануваат во сопственост на Општина Штип.

Прочитај повеќе

Максимално активно од прв момент: Одлични услови за работа во Пехчево (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Брегалница максимално активно уште од првите денови ги почнаа подготовките за новата натпреварувачка сезона.

Прочитај повеќе

Промовирани осум засилувања за новата сезона: Османовски, Настевски, Велинов, Стојанов, Гуцов, Наумоски...

​ФК Брегалница, со комплетно нов лик, нови амбиции, предводена од новиот шеф на стручниот штаб Добринко Илиевски – Пижон вчера ги почна подготовките за новата сезона.

Прочитај повеќе

Добринко Илиевски е нов тренер на Брегалница!

ФК Брегалница, со комплетно нов лик и амбиции, предводена од новиот шеф на стручниот штаб Добринко Илиевски – Пижон вчера ги почна подготовките за новата сезона.

Прочитај повеќе