СИТЕ ВЕСТИ

Триумф во Кочани, Брегалница повторно на челната позиција...

Брегалница повторно е лидер во Втората лига - Исток откако триумфираше со 1-2 на гостувањето против Осогово во Кочани, а искористувајќи го и поразот на досегашниот лидер Кожуф пред своите навивачи од Кит Го со 0-2. „Сините“ одиграа одлично второ полувреме по кое се дојде до посакуваните три бода.

Прочитај повеќе

Против Осогово во Кочани, за продолжување на позитивната низа

Фудбалерите на Брегалница денеска од 13:30 часот во рамките на 11. коло од Втората лига - Исток гостуваат на Осогово во Кочани.

Прочитај повеќе

Против Лабуништа во четвртфиналето од Купот на Македонија

Денешната ждрепка во просториите на Фудбалската федерација на Македонија одлучи Брегалница да се соочи со второлигашот од западната конкуренција Лабуништа во четвртфиналето од Купот на Македонија.

Прочитај повеќе

Стојчевски од Скопје ќе ја дели правдата на мечот против Осогово

Дарко Стојчевски од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот меѓу Осогово и Брегалница во Кочани кој во рамките на 11. коло од Втората лига - Исток се игра утре (2. ноември) со почеток од 13:30 часот.

Прочитај повеќе