СИТЕ ВЕСТИ

Пријателски натпревар со Пелистер во Битола

Искористувајќи ја паузата во првенството од Втората лига - Исток поради настапите на националните селекции, стручниот штаб на Брегалница договори тест за фудбалерите против еден од најдобрите тимови од Втората лига - Запад, битолски Пелистер.

Прочитај повеќе

Убедлива победа против Питу Гули (5-0)

Фудбалерите на Брегалница сосема очекувано запишаа убедлива победа од 5-0 (2-0) против Питу Гули во 12. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Со почит за Питу Гули, но со силен мотив за нови три бода

Огромен е мотивот во редовите на Брегалница за нова победа во 12. коло од Втората лига - Исток со која ќе се продолжи битката за врвот од табелата. „Сините“ денеска од 17 часот на својот стадион во Штип го пречекуваат составот на Питу Гули против кој објективно отворено се носи фаворитската улога.

Прочитај повеќе

Гаревски од Валандово ќе ја дели правдата на мечот со Питу Гули

Кристијан Гаревски од Валандово ќе биде главен делител на правдата на натпреварот од 12. коло во Втората лига - Исток меѓу Брегалница и Питу Гули кој на 10. ноември (недела) се игра со почеток од 17 часот на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Нови одлични настапи на младите генерации: Три победи и реми со Беласица

​Нови одлични настапи на младите генерации фудбалери на Брегалница во соодветните младински шампионати на Македонија.

Прочитај повеќе