СИТЕ ВЕСТИ

Мечот со Каменица Саса од 17 часот, Сејменов од Струмица - главен судија

По паузата поради настапите на националните селекции викендов продолжува шампионатот од Втората лига - Исток. Во 13. коло в сабота (23. ноември) со почеток од 17 часот Брегалница на Градскиот стадион во Штип ја пречекува екипата на Каменица Саса.

Прочитај повеќе

​Младинците го победија Милано со 9-0, пионерите се есенски шампиони

Нови успешни настапи на младинските тимови на Брегалница изминатиов викенд во соодветните лигашки натпреварувања. Во пресметките со Милано на четири генерации, запишани се две победи, реми и пораз.

Прочитај повеќе

Без победник (1-1) на пријателскиот натпревар со Пелистер во Битола

Паузата во првенството на Втората лига - Исток шефот на стручниот штаб на Брегалница, Добринко Илиевски ја искористи за тест на дел од фудбалерите кои добиваат помалку можности во шампионатот.

Прочитај повеќе

Илиевски: Имаме добра серија, но мора на ист начин да ја финишираме есенската полусезона

​Фудбалерите на Брегалница викендов со пауза од првенствените активности поради настапите на националните тимови во квалификациите за ЕП. Сето тоа носи повеќе простор за дополнително освежување и подготовка на тимот пред финишот на есенската полусезона.

Прочитај повеќе

Инфраструктурата во фокусот - Помошниот терен доби нов лик, изградба на апартмански комплекс (ФОТО)

​Во желбата за максимално подобрување на инфраструктурата веќе привршуваат активностите околу заокружувањето на новиот лик и на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе