СИТЕ ВЕСТИ

Максимален тренинг-ритам, пријателски дуел со Беласица за време на паузата поради репрезентативните активности (ФОТО)

Низ максимален ритам фудбалерите на Брегалница ги продолжуваат тренинг-активностите за време на паузата во Првата македонска фудбалска лига поради настапите на македонските репрезентации.

Прочитај повеќе

Михаил Димитриевски и Иван Николов на списокот на Канатларовски во младата репрезентација на Македонија

Дефанзивецот Михаил Димитриевски како и фубалерот од средниот ред Иван Николов се двајцата фудбалери од Брегалница кои се на списокот на селекторот на младата репрезентација на Македонија, Драган Канатларовски за престојниот пријателски турнир во Анталија, Турција.

Прочитај повеќе

Познат распоредот за третиот круг: Во следните три кола Брегалница домаќин против Победа, Тиквеш и Македонија ЃП

По победата над Силекс во Кратово од 1-2 во 22. коло, Брегалница изби пред Тиквеш на петтата позиција на табелата во Првата македонска фудбалска лига по крајот на вториот круг од шампионатот.

Прочитај повеќе

Мојсов: Одигравме квалитетен натпревар против Шкендија, со истиот пристап сега и во Кратово

Брегалница комплетно ја надигра Шкендија во 21. коло од Првата македонска фудбалска лига, беше многу блиску до триумфот но изостанаа само головите за да се заокружи целокупниот впечаток.

Прочитај повеќе

Здравков: Дисциплинирана игра, одлична победа како мотив за сите следни предизвици

„Сините“ ја запишаа првата пролетна победа во сезоната 2022/2023 и прва официјална под водство на Горан Здравков кој од почетокот на годинава ја презеде тренерската палка во својата Брегалница.

Прочитај повеќе