СИТЕ ВЕСТИ

Завршена соработката со Мојсов, Ѓокиќ, Хаџановиќ и Кордоба

По крајот на сезоната 2022/23 во Првата македонска фудбалска лига, а со завршување и на договорите, ФК Брегалница ја заврши соработката со четворица досегашни свои фудбалери.

Прочитај повеќе

Иван Николов и Михаил Димитриевски на списокот на Канатларовски за пријателските натпревари со Ерменија и со Малта

Фудбалерот од средниот ред Иван Николов, како и дефанзивецот Михаил Димитриевски, се најдоа на списокот на селекторот на младата репрезентација Драган Канатларовски за престојните два пријателски натпревари против Ерменија и против Малта.

Прочитај повеќе

Огромна радост за Штип: Помладите пионери на Брегалница во финалето од Купот на Македонија!

Огромна радост за фудбалски Штип по пласманот на помладите пионери од младинската академија на клубот во финалето на Купот на Македонија. Во денешната полуфинална пресметка пионерите на Брегалница триумфираа со 4-1 по изведувањето на пеналите против Кул Здравје откако натпреварот во регуларниот дел заврши без победник (1-1).

Прочитај повеќе

Здравков: Нема и не смее да има разочарување, против Шкупи кон ново позитивно издание

По осум натпревари без пораз во пролетниот дел од шампионатот, со четири победи и четири ремија, Брегалница минимално загуби од Шкендија во претходното коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Своето не се заборава никогаш - Репрезентативецот Јован Манев во посета на екс-соиграчите од Брегалница

​Македонскиот репрезентативец Јован Манев, сега член на турскиот суперлигаш Адана Демирспор, не го заборава својот клуб.

Прочитај повеќе