СИТЕ ВЕСТИ

Договорен и трансферот на Никола Ескиќ во Ритериаи од Литванија

По претходните трансфери на Мартин Стојанов во бугарскиот прволигаш Септември Софија и на Јован Манев во турскиот суперлигаш Адана, Брегалница го договори и трансферот на уште еден свој фудбалер ова лето, српскиот интернационалец Никола Ескиќ.

Прочитај повеќе

Спогодбено раскинат договорот со Хрватот Азиновиќ

Брегалница и хрватскиот дефанзивец Антонио Азиновиќ, по заеднички договор, се одлучија на спогодбен прекин на меѓусебната соработка на крајот од изминатата сезона.

Прочитај повеќе

Победа од 2-0 против Трајал од Крушевац на третиот тест летово

Фудбалерите на Брегалница запишаа победа од 2-0 на третиот свој пријателски натпревар за време на летните подготовки, овој пат славејќи против српскиот прволигаш Трајал од Крушевац.

Прочитај повеќе

Без победник на пријателскиот дуел со Работнички

Фудбалерите на Брегалница одиграа без победник на вториот пријателски натпревар за време на летните подготовки за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Централната дефанзивна позиција засилена со Александар Ристевски

Централниот дефанзивец Александар Ристевски е најновото засилување на Брегалница за престојната сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе