СИТЕ ВЕСТИ

Здравков со прва прозивка, Брегалница ги стартуваше летните подготовки (ФОТО)

Шефот на стручниот штаб Горан Здравков ја реализираше првата прозивка на стартот од летните подготовки на Брегалница за новата 2023/24 сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Голманот Мартин Давков се врати во својата Брегалница

​ФК Брегалница го ангажираше првото ново име за следната натпреварувачка сезона во Првата македонска фудбалска лига, голманот Мартин Давков.

Прочитај повеќе

Летните подготовки стартуваат на 26. јуни, планирани и седум пријателски натпревари

Фудбалерите на Брегалница подготовките за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига ќе ги стартуваат на 26. јуни, кога ќе бидат реализирани лекарските прегледи и почетокот на летниот тренажен процес.

Прочитај повеќе

ГОРАН ЗДРАВКОВ: Имавме успешна сезона, што е секако мотив плус за се она што не очекува во иднина во елитата!

Брегалница изминатава 2022/23 сезона, со освоеното 5. место во најсилната лига на Македонија меѓу 12 прволигаши, го запиша најдобриот свој резултат во последните 25 години лигашки настапи на клубот.

Прочитај повеќе

Продолжен договорот со Горан Силјановски

Еден од најдобрите фудбалери на Брегалница од минатата сезона, Горан Силјановски ја продолжи соработката со „сините“ и за следната прволигашка сезона.

Прочитај повеќе