СИТЕ ВЕСТИ

Ѓокиќ: Струга ТЛ покажа во првото коло дека ќе се бори за највисок пласман во лигата, но со поддршка од навивачите веруваме во ново славје

По одличното издание и триумфот на стартот од сезоната на гостувањето против Академија Пандев во Струмица, фудбалерите на Брегалница денеска од 17 часот со својот прв натпревар сезонава пред својата публика во Штип.

Прочитај повеќе

Дарко Додев со еврогол го прослави 100-от прволигашки натпревар: Најважни ми се победите на Брегалница!

Дарко Додев, без сомнение, е еден од најзаслужните за триумфот на Брегалница на гостувањето против Академија Пандев во Струмица и победничкиот старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Евро-гол на Додев, Брегалница ја освои Струмица на стартот од сезоната (ФОТО)

Брегалница, согласно своите посакувања, ја стартуваше со победа новата сезона во Првата македонска фудбалска лига повеќе од заслужено триумфирајќи со 1-2 на гостувањето против Академија Пандев во Струмица.

Прочитај повеќе

Даниел Мојсов: Имаме поквалитетна екипа од минатата година, но тоа треба да се покаже на терен

Брегалница денеска со гостувањето против Академија Пандев во Струмица ја почнува новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Нов шампионат за „сините“ пред кои се нови предизвици и цели како потврда на зацртаните високи амбиции во елитното друштво.

Прочитај повеќе

Илчо Ѓорѓиоски: Брегалница во новата сезона чекор по чекор до својата цел!

Со натпреварот против Академија Пандев во Струмица, Брегалница утре ја почнува новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Нов шампионат за „сините“ пред кои се нови предизвици и цели како потврда на зацртаните високи амбиции во елитното друштво.

Прочитај повеќе