СИТЕ ВЕСТИ

Брегалница го врати младинскиот репрезентативец Иван Николов во своите редови

Брегалница повторно во своите редови го враќа штипското дете и младински репрезентативец на Македонија, Иван Николов.

Прочитај повеќе

Новата сезона ја почнуваме со гостување на Академија Пандев на 6. август

Екипата на Брегалница новата сезона 2022/23 во Првата македонска фудбалска лига ќе ја стартува со гостувањето против Академија Пандев во Струмица.

Прочитај повеќе

Брегалница подобра од Стеауа, нереализирани четири 100% шанси за реми без голови

Брегалница по одличната игра во последните 20 минути од средбата испушти можност за триумф против романската Стеауа Букурешт на пријателскиот натпревар кој се одигра во Банско, одигрувајќи дуел без голови.

Прочитај повеќе

Кадетите ги стартуваа подготовките: По одличното трето место изминатава сезона, со уште поголеми амбиции за новата!

Кадетската екипа на ФК Брегалница ги стартуваше подготовките за новата сезона во македонскиот шампионат.

Прочитај повеќе

Нова инфраструктурна инвестиција: Поставени рефлектори на сите тренинг-терени, креирање идеални услови за младите категории!

Паралелно со негување на високо-професионалните резултатски амбиции поврзани со првиот тим, ФК Брегалница неизбежно е фокусирана и на инфраструктурното модернизирање на клубот како еден од клучните начини за вистински развој на младите категории.

Прочитај повеќе