СИТЕ ВЕСТИ

Убедливо издание и триумф од 2-0 над шампионот (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница ја запишаа и третата победа во петтиот свој натпревар сезонава, триумфирајќи повеќе од заслужено со 2-0 против шампионот Шкупи во 6. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Шчекиќ: Со поддршка од навивачите до позитивен резултат и против Шкупи

По паузата во претходната првенствена рунда, фудбалерите на Брегалница повторно се враќаат на своите активности во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Уште едно големо засилување за „сините“: Договор со Колумбиецот Себастијан Херера од унгарска МТК!

Брегалница добива уште едно големо засилување за актуелната сезона во името на колумбискиот фудбалер со македонски пасош, Себастијан Херера.

Прочитај повеќе

Многу пропуштени шанси, на крај реми со Тиквеш во Кавадарци

Фудбалерите на Брегалница ремизираа (1-1) на гостувањето против Тиквеш во Кавадарци во 3. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Хаџановиќ: Нема да разочараме во Кавадарци, имаме компактна екипа која знае што сака

Брегалница во 3. коло од Првата македонска фудбалска лига денеска од 17 часот во Кавадарци на мегдан со Тиквеш.

Прочитај повеќе